התוצאות ההרסניות של המפגש של רונה ועינת ברשת


כמו רבות אחרות גם רונה (שם בדוי), בת 14, מצאה את עצמה מעורבת בקשר רומנטי עם בחור שנערה אחרת חשקה בו. הקשר אמנם הסתיים במהרה, אך הטינה המשיכה לבעבע – ולא הרבה זמן אחר כך החליטה עינת (שם בדוי), יריבתה החדשה של רונה, לנקום. פעם, בנות כמוה היו עושות את זה על ידי הפצת שמועה מכוערת בבית הספר או פרסום חלקים אישיים מיומנה של רונה בפני יתר בנות השכבה. אלא שהזמנים השתנו, האופציות התרחבו, והיום אין שום סיבה לעשות בושות מול כמה עשרות בני נוער, כשאפשר לעשות את זה מול תשעים אלף.

"כולם מקללים אותי, אפילו אנשים שלא מכירים אותי", אומרת היום רונה בעיניים דומעות. לפני מספר חודשים העלתה עינת לקבוצת הפייסבוק "ביקורת, סטטוסים, לאב מי המקוריJ" בה חברים 90,771 בני נוער (!) סרטון פורנוגרפי שבו הדביקה את פניה של רונה על אלו של אחת השחקניות, בתוספת כיתובים עם שמה ולא מעט קללות. במהרה גרר הסרטון המוני תגובות ארסיות הנפרסות על פני עשרות פוסטים, וההשפלה הפכה לכלל ארצית, ומאוד מאוד כואבת. רונה ההמומה חשבה שיותר גרוע מזה לא יכול להיות – אלא שאז הסכסוך המקוון עם עינת הפך לאלימות של ממש, הכל כדי שיהיה אפשר לצלם ולהעלות לפייסבוק.

"הלכתי עם חברה לקנות בגדים בחנות באור יהודה, ובדרך ראיתי את עינת", היא מספרת. "פתאום היא התחילה לקלל אותי ולקרוא לי שרמוטה. ביקשתי ממנה למחוק את הסרטון שהיא העלתה מהר, ואז היא דחפה אותי והתחלנו מכות".

אמהּ של עינת הגיעה למקום במפתיע ועצרה את הקטטה, אך בכך לא תם הסיפור. "במשך כמה ימים אחרי זה עינת איימה עלי שהיא עוד תדאג שירביצו לי, עד שיום אחד כשהייתי בדרך לתחנה המרכזית בתל אביב חברה שהייתה איתי קיבלה טלפון מירדן, מישהי שאנחנו מכירות. ירדן אמרה שנגיע דחוף כי היא צריכה שנלך לקנות איתה בדיקת היריון, ואסור שאף אחד יידע מזה אז שנבוא לבד. ←

לא כל כך רציתי אבל בסוף הסכמתי, והלכנו איתה עד שהגענו לאיזו גינה מבודדת, ואז היא אמרה שצריך לחכות פה לחבר שלה שיביא לה כסף. פתאום היא התחילה לשאול אותי מה הקטע שלי עם עינת, ואז אמרה שהיא הבטיחה לעינת שהיא תעשה לה טובה ותרביץ לי. היא חטפה את הטלפון שלי ונתנה למישהי אחרת לצלם ואמרה לי לרדת על ארבע או שהיא תשרוף אותי. אחרי זה היא משכה לי בשיער, הפילה אותי לרצפה ודפקה לי את הראש במדרכה. אני זוכרת שהדבר היחיד שחשבתי עליו זה לא לבכות, כי ידעתי שהיא מצלמת את הסרטון כדי להעלות אותו לפייסבוק, ולא רציתי שיראו אותי עם דמעות. זה נמשך המון זמן. ואז כולם הלכו בבת אחת. אחרי שעה הסרטון כבר היה בקבוצה בפייסבוק וירדן העלתה תמונות של הקרחת שהיא עשתה לי בראש ושל הפציעות והשפשופים, וכתבה 'תראו מה עשיתי לשרמוטה'. כולם בתגובות קיללו אותי".

התופעה אגב מתחילה בגיל מוקדם מהצפוי, ובקבוצה "girls " למשל, חברות כמעט 70 אלף ילדות בגילאי 12-9, שמבקשות לדרג זו את זו לפי לייקים. "נגיד את רוצה להכיר חברה חדשה", מספרת חני, בת 11. "את נכנסת לתמונה שלה ורואה כמה לייקים יש עליה, אם זה פחות מ-500 את יודעת שהיא לא מקובלת וסתם מעפנה". במקרים קשים יותר מועלות ל"סקרים" תמונות עירום של קטינים וקטינות שהתפשטו בפני האדם הלא נכון, והם הופכים לשק חבטות ויראלי. הכתובת על הקיר, רק שמעט מאוד מבוגרים מסוגלים לקרוא אותה.


:ארכיון
:נושאים בבלוג
No tags yet.
עקבו אחרינו לעידכונים
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square